Masz za krótkie ręce ?

Litery stają się zamazane, zwłaszcza gdy światło jest słabe. Aby móc czytać, musisz odsuwać tekst od oczu, wyciągając przed siebie ręce. Brzmi znajomo ? To zjawisko nosi nazwę prezbiopii i dotyka niemalże każdego około 40 roku życia. Jest ono powodowe utratą elastyczności soczewki w oku.

Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym sposobem korekcji prezbiopii, są szkła progresywne, oferujące płynne, bardzo łagodne przejście pomiędzy mocą korekcyjną do dali, a mocą do bliży.

Gama produktów

 • Hoyalux ID Mystyle V+ to nowe zindywidualizowane soczewki progresywne firmy Hoya, które zapewniają krystalicznie wyraźny obraz w ułamku sekundy sprawiając, że staje się on natychmiast ostry. Zawsze i wszędzie. Hoyalux ID Mystyle V+ oferują bezprecedensowy stopień indywidualizacji, ponieważ każda osoba jest niepowtarzalna.

  • Technologia Harmonizacji Binokularnej zapewnia doskonałą i niewymagającą wysiłku akomodacje oraz perfekcyjną głębie widzenia.
  • Program doradczy Hoya iDentifier, dzięki rozszerzonemu modułowi dotyczącemu stylu życia, umożliwia niezależne dopasowanie każdego z obszarów widzenia do dali, odległości pośrednich oraz bliży, do potrzeb każdego klienta, Wszystko po to, aby uzyskać najwyraźniejszy i najbardziej stabilny obraz we wszystkich chwilach, które są ważne.
  • Binokularny Model Oceny Widzenia umożliwia weryfikacje konstrukcji przed jej wykonaniem, gwarantując tym samym niezrównaną efektywność widzenia obuocznego. 

  Wyrażny obraz w ułamku sekundy. Zawsze i wszędzie.

  • Doskonała, niewymagająca wysiłku akomodacja 
  • Perfekcyjna głębia widzenia
  • Niespotykana efektywność widzenia obuocznego
  • Naturalne widzenia i stabilny obraz, we wszystkich chwilach, które mają znaczenie
 • Hoyalux iD LifeStyle V+ Harmony to uniwersalne soczewki progresywne, charakteryzujące się najbardziej komfortowym rozkładem progresji w głównych obszarach widzenia. To idealna konstrukcja dla prezbiopów, którzy przede wszystkim oczekują najlepszej jakości widzenia, niezależnie od kierunku w którym patrzą.

  Co to jest ?

  Uniwersalne soczewki progresywne niewyróżniające żadnego z głównych obszarów widzenia.

  Charakterystyka

  • Wysoki wskaźnik adaptacji
  • Szerokie pole widzenia w bliży
  • Płynne przejście pomiędzy różnymi obszarami widzenia
  • Doceniane przy czytaniu, pracy przy komputerze oraz czynnościach statycznych

  Dla kogo ?

  • Dla osób, które nie preferują konkretnego obszaru widzenia
  • Polecane dla klientów oczekujących najlepszej jakości widzenia, niezależnie od kierunku w którym patrzą
  • Dla osób, które dużą czytają, spędzają dużo czasu przy komputerze, intensywnie korzystają z nowoczesnych urządzeń cyfrowych, takich jak smartfony, tablety itp.
 • Punktem wyjściowym dla konstrukcji Hoyalux Summit Pro, było naturalne zachowanie ludzkiego oka. Rezultatem jest idealna równowaga w percepcji obrazów poruszających się w dali, a obrazami nieruchomymi w bliży. Ponadto zmienny inset zapewnia doskonałe widzenie obuoczne na całej powierzchni soczewki. Dzięki technologi TrueForm, każda konstrukcja jest indywidualnie optymalizowana do każdej korekcji. 

  Optymalny stosunek ceny do jakości sprawia, że soczewki Hoyalux Summit Pro są szczególnie atrakcyjne dla klientów przyzwyczajonych do komfortowego stylu życia i doceniających jakość produktu, ale nieobojętnych na cenę.

  Zalety soczewek Hoyalux Summit Pro TrueForm 

  • zwiększona ostrość widzenia
  • łatwa i szybka adaptacja oferuje użytkownikowy całkowitą swobodę widzenia
  • jeszcze łagodniejsze przejścia między dalą a bliżą 
  • jeszcze bardziej naturalne widzenie na każdą odległość i we wszystkich kierunkach
  • dla osób, które troszczą nie tylko o jakość, ale i cenę 

Okulary progresywne - najlepszy wybór dla osób, które chcą wyglądać młodo

Nikt nie lubi chwalić się swoim wiekiem, zwłaszcza jeśli jest 40-latkiem i ma problem z czytaniem małych liter. Na szczęście, dzisiejsze okulary progresywne sprawiają, że nie widać tego, że jesteś już w wieku, w którym używa się okularów do czytania.

Szkła progresywne, zwane także szkłami dwuogniskowymi bez linii podziału, pozwalają Ci zachować młody wygląd. Ich zaletą jest to, że eliminują widoczną linię, charakterystyczną w szkłach dwuogniskowych.

Brak linii podziału to tylko jedna z zalet takich szkieł. Dla wielu osób najważniejszą z nich jest zdolność do widzenia na każdą odległość, włączając w to czytanie z monitora komputera i z bliska.

Bardziej komfortowe widzenie, niż w okularach dwuogniskowych.

Szkła dwuogniskowe mają tylko dwie moce - jedna z nich pozwala widzieć wyraźnie oddalone przedmioty, a druga te, które są blisko. Obiekty w pośredniej odległości, jak ekran komputera czy produkty na półkach w sklepie spożywczym, często są widziane niewyraźnie.

Osoby noszące takie szkła, chcąc zobaczyć obiekty znajdujące się w pośredniej odległości, muszą kiwać głową do góry i w dół, sprawdzając, która cześć soczewki da wyraźniejszy obraz.

Korzystanie z takich szkieł przyczynia się do znacznie większego ryzyka pojawienia się syndromu widzenia komputerowego u osób, które często pracują przy komputerze. Osoby noszące szkła dwuogniskowe muszą siedzieć bliżej ekranu i odchylać swoją głowę do tyłu, by lepiej widzieć dolną częścią szkła. Nienaturalna postawa prowadzi do napięcia mięśni, bólów szyi i innych objawów syndromu widzenia komputerowego.

Patrzenie przez szkła progresywne jest znacznie naturalniejsze i przypomina stan, przed pojawieniem się prezbiopii. W przeciwieństwie do szkieł dwuogniskowych, które mają dwie soczewki i trzyogniskowych, posiadających ich aż trzy, szkła progresywne są prawdziwymi soczewkami multifokalnymi. Oferują one gładkie przejścia między mocami bez linii podziału, co pozwala na wygodne patrzenie z każdej odległości.

Gdy używasz szkieł progresywnych, nie musisz kiwać głową w górę i w dół i przyjmować niekomfortowych póz, by dokładnie widzieć ekran komputera i inne obiekty znajdujące się w odległości wyciągniętego ramienia.

Jeśli możesz trzymać głowę w komfortowej pozycji, nie masz problemu z widzeniem na różne dystanse. Przykładowo - możesz przenieść wzrok na komputer, a potem zmienić kierunek patrzenia i widzieć ostro rzeczy umieszczone blisko i daleko.

 

Naturalne widzenie bez przeskakiwania obrazu

Linie, które widać na szkłach dwuogniskowych i trzyogniskowych, to miejsca, w których nagle zmienia się siła soczewki. Gdy osoba nosząca szkła dwuogniskowe lub trzyogniskowe przenosi swój wzrok poniżej, lub powyżej linii, obraz nagle rusza się lub skacze.

Powoduje to dyskomfort, który dla jednych osób jest tylko nieco denerwujący, a u innych, powoduje mdłości.

Dodatkowo ograniczona ilość mocy soczewek w okularach dwuogniskowych i trzyogniskowych sprawia, że Twoja głębia ostrości jest ograniczona. Jeśli chcesz dokładnie widzieć, obiekty powinny znajdować się w pewnym zakresie odległości. Obiekty znajdujące się poza dystansem pokrywanym przez szkła dwuogniskowe i trzyogniskowe, są rozmyte.

Z drugiej strony, szkła progresywne oferują gładkie przejście mocy bez wyraźnej granicy, dzięki czemu można wyraźnie widzieć z każdej odległości. szkła progresywne oferują większą i naturalniejszą głębię ostrości, dzięki czemu nie pojawiają się żadne „przeskoki obrazu”.

Warto podkreślić to, że jeśli po raz pierwszy założysz okulary progresywne, zobaczysz delikatne rozmycie obrazu w dolnej części soczewek,  z prawej i lewej części strefy przejściowej i strefy do patrzenia do bliży. Jeśli ten problem się pojawi, najczęściej znika po tygodniu lub dwóch od rozpoczęcia noszenia nowej pary okularów. Jeśli to wrażenie nie będzie ustępowało, powiedz o nim swojemu optykowi. Zwykle rozwiązaniem jest zmiana szkieł progresywnych na nieco inne.

 

Pasują do wszystkich oprawek i stylu życia każdego z nas

Szkła progresywne mają ogromną przewagę nad dwuogniskowymi i trzyogniskowymi, dlatego są coraz bardziej popularne wśród osób cierpiących na prezbiopie, które noszą okulary.

Popyt na okulary progresywne jest tym wyższy, im starsza jest osoba. Ludzie w starszym wieku chcą wciąż dobrze widzieć i podobać się innym.

Duży popyt na okulary tego typu w ostatnich latach doprowadził do rozwoju wielu nowych technologii, usprawniających noszenie soczewek progresywnych. Są to na przykład:

Szersze strefy ostrego widzenia W pierwszych szkłach progresywnych, boczne pole widzenia w obszarze do pracy z komputerem i czytania, było nieco ograniczone. Z tego powodu, ludzie noszący okulary musieli wykonywać niewielkie ruchy głową, by utrzymać obiekt bezpośrednio przed nosem. Tylko to pozwalało na ostre widzenie.

W szkłach progresywnych sprzedawanych dzisiaj strefa wykorzystywana podczas pracy z komputerem oraz czytania, jest znacznie większa. Użytkownicy komputerów wykorzystują soczewki zaprojektowane w specjalny sposób, w których jeszcze bardziej powiększono tę strefę, uzyskania maksymalnego komfortu.

 

Więcej komfortu dla aktywnych osób

W pierwszych szkłach progresywnych użytkownicy zauważali delikatne rozmycie obrazu i inne błędy, które powodowały uczucie poruszania lub „pływania” obrazu, gdy szybko ruszali głową.

Dzisiejsze szkła progresywne oferują lepsze właściwości optyczne i mniejsze aberracje boczne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez aktywne osoby. Niektóre z nowoczesnych rodzajów szkieł progresywnych tworzy się w tej samej technologii analizy czoła fali, jak ta wykorzystywana w chirurgi LASIK. Pozwala to uzyskać idealną wydajność optyczną soczewki i szerokie pole widzenia.

Kompatybilność z mniejszymi oprawkami 

We wczesnych okularach progresywnych, zmiana mocy soczewki wymagała stosunkowo dużego obszaru. Z tego powodu, można było je zastosować jedynie w większych oprawkach.

Dziś, większość szkieł progresywnych ma kompaktowy design, dzięki czemu można je zastosować także w niewielkich oprawkach. Dzięki temu, osoby noszące okulary, które mają mniejsze twarze lub ktokolwiek, kto chce nosić niewielkie, modne oprawki, może cieszyć się zaletami szkieł progresywnych.

 

Gwarancja łatwej adaptacji

Adaptacja do szkieł Varilux® jest bardzo łatwa. Jak przy każdej zmianie – na przykład przy zakupie nowego samochodu – jest potrzebny krótki okres, żeby przyzwyczaić się do Twoich nowych soczewek. Ostatecznie będziesz bardziej zadowolony niż wcześniej, kiedy nie nosiłeś szkieł progresywnych Varilux®. Jeśli jednak nie będziesz odczuwać komfortu widzenia, pomożemy Ci i jeśli to będzie koniecznie, wymienimy Twoje szkła nieodpłatnie na inne. 

Gdańsk

ul. Romana Dmowskiego 16
tel.: 58 341 48 71

Godziny otwarcia

Pn. - Pt.: 10.00 - 18.00
Sobota: Nieczynne

Pokaż na mapie

Pruszcz Gdański

ul. Wojciecha Kossaka 8/1
tel.: 58 682 37 18

Godziny otwarcia

Pn. - Pt.: 9.00 - 18.00
Sobota: 11.00 - 14.00