• Optyk Dmowskiego 1

Gama produktów

 • Varilux S4D

  Varilux S 4D stosując przełomową 4D Technology wyznacza rewolucję w podejściu do personalizacji za sprawą uwzględnienia czwartego parametru: czasu reakcji. Użytkownicy mogą ciszyć się z równowagi w ruchu, szerokiego kata widzenia i dynamiki widzenia. Do korzyści z noszenia soczewek Varilux S Design należy więc dodać:

  • Spontaniczne i intuicyjne widzenie ułatwiające postrzeganie szybko poruszających się przedmiotów
  • Poprawienie czasu reakcji
  • Szczególnie można je polecić dla kierowców i osób o dynamicznym stylu życia.
  • Personalizacja EYECODE

  Przy produkcji Varilux S 4D wykorzystywanych jest do 15 parametrów m.in.:

  • Odległości źrenic do patrzenia na dalekie i bliskie odległości
  • Parametry ustawienia oprawy okularowej
  • Odległości soczewek od środka obrotu gałek ocznych
  • Współczynnika głowa/oczy związanego z zachowaniem wzrokowym użytkownika
  • Określenie oka dominującego
  • Określenie odległości do czytania
 • Varilux S Design

  Varilux S Design to podstawowe soczewki z rodziny S series. Wykorzystują dwie technologie Nanoptix i SynchronEyes, dzięki którym użytkownicy mogą cieszyć się z równowagi w ruchu i szerokiego kąta widzenia. Zauważalne korzyści to:

  • Do 50% szersze pole widzenia w porównaniu do innych popularnych soczewek progresywnych
  • Redukcja efektu pływania nawet o 90%
  • Perfekcyjne odwzorowanie obrazu
  • Linie proste pozostają prostymi
  • Wysoka rozdzielczość widzenia w bardzo szerokim obszarze
  • Opcjonalnie: Personalizacja EYECODE

  Varilux S f-360 jest bardziej zaawansowaną konstrukcją. Uwzględnia ona dodatkowo parametry ustawienia oprawy, odległości soczewek od oczu, oraz odległość źrenic przy patrzeniu do małych odległości. Takie spersonalizowanie pozwala na lepsze wykorzystanie możliwości soczewek, gdyż są one dostosowane dokładnie do użytkownika i oprawy.

 • Varilux E Design

  Varilux E Series - nowe soczewki gamy Varilux zainspirowane soczewkami Varilux S Series - powstały w celu zapewnienia łatwego widzenia dla wszystkich prezbiopów!

  Zespół badawczy Varilux potwierdził, że zniekształcenia obrazu są głównym powodem braku adaptacji do soczewek progresywnych. W związku z tym została stworzona technologia Swim Control, która redukuje efekt pływania, a co za tym idzie zmniejsza zniekształcenia obrazu. Dzięki temu, proces adaptacji jest łatwiejszy a komfort widzenia natychmiastowy.

  Okulary z soczewkami Varilux E Design gwarantują Ci natychmiastową jakość widzenia od momentu ich założenia, niezależnie od wykonywanej czynności:prowadzenie samochodu, zabawa z dziećmi, chodzenie po schodach czy czytanie. 

 • Varilux Comfort

  Soczewki Varilux® Comfort New Edition są idealnie dopasowane do codziennego życia użytkowników w dzisiejszym świecie cyfrowych technologi. Bez względu na to czy użytkownik przenosi wzrok z klawiatury na ekran komputera, z deski rozdzielczej samochodu na drogę, czy biegnąc patrzy na monitor wskazujący tempo bicia serca,soczewki Varilux® Comfort New Edition zapewniają mu komfortowe widzenie.

  Zalety:

  • Naturalna pozycja głowy i oczu
  • Natychmiastowy komfort widzenia podczas czytania
  • Komfortowe widzenia przez cały czas
 • Varilux Liberty

  Varilux Liberty New Edition – to podstawowe soczewki w gamie Varilux® – sprawiają, żecyfrowa technologia jest teraz dostępna dla każdego, zapewniając użytkownikom ostre i komfortowe widzenie na każdą odległość.

  Zalety:

  • Łatwa i szybka adaptacja
  • Dobra jakość widzenia na każdą odległość
  • Łagodne przejście między strefami widzenia
 • Varilux Starter

  Dzięki soczewkom Varilux Starter jakość marki Varilux jest teraz dostępna dla każdego. Z addycją do 1.75 dptr są idealnym rozwiązaniem dla młodej grupy docelowej i oferują wyraźne i komfortowe widzenia na każdą odległość

  Zalety:

  • Komfortowe widzenie przez cały czas – także w bliży
  • Łatwa adaptacja
  • Łatwiejsza praca przed komputerem
  • Jakość marki Varilux

Okulary progresywne - najlepszy wybór dla osób, które chcą wyglądać młodo

Nikt nie lubi chwalić się swoim wiekiem, zwłaszcza jeśli jest 40-latkiem i ma problem z czytaniem małych liter. Na szczęście, dzisiejsze okulary progresywne sprawiają, że nie widać tego, że jesteś już w wieku, w którym używa się okularów do czytania.

Szkła progresywne, zwane także szkłami dwuogniskowymi bez linii podziału, pozwalają Ci zachować młody wygląd. Ich zaletą jest to, że eliminują widoczną linię, charakterystyczną w szkłach dwuogniskowych.

Brak linii podziału to tylko jedna z zalet takich szkieł. Dla wielu osób najważniejszą z nich jest zdolność do widzenia na każdą odległość, włączając w to czytanie z monitora komputera i z bliska.

Bardziej komfortowe widzenie, niż w okularach dwuogniskowych.

Szkła dwuogniskowe mają tylko dwie moce - jedna z nich pozwala widzieć wyraźnie oddalone przedmioty, a druga te, które są blisko. Obiekty w pośredniej odległości, jak ekran komputera czy produkty na półkach w sklepie spożywczym, często są widziane niewyraźnie.

Osoby noszące takie szkła, chcąc zobaczyć obiekty znajdujące się w pośredniej odległości, muszą kiwać głową do góry i w dół, sprawdzając, która cześć soczewki da wyraźniejszy obraz.

Korzystanie z takich szkieł przyczynia się do znacznie większego ryzyka pojawienia się syndromu widzenia komputerowego u osób, które często pracują przy komputerze. Osoby noszące szkła dwuogniskowe muszą siedzieć bliżej ekranu i odchylać swoją głowę do tyłu, by lepiej widzieć dolną częścią szkła. Nienaturalna postawa prowadzi do napięcia mięśni, bólów szyi i innych objawów syndromu widzenia komputerowego.

Patrzenie przez szkła progresywne jest znacznie naturalniejsze i przypomina stan, przed pojawieniem się prezbiopii. W przeciwieństwie do szkieł dwuogniskowych, które mają dwie soczewki i trzyogniskowych, posiadających ich aż trzy, szkła progresywne są prawdziwymi soczewkami multifokalnymi. Oferują one gładkie przejścia między mocami bez linii podziału, co pozwala na wygodne patrzenie z każdej odległości.

Gdy używasz szkieł progresywnych, nie musisz kiwać głową w górę i w dół i przyjmować niekomfortowych póz, by dokładnie widzieć ekran komputera i inne obiekty znajdujące się w odległości wyciągniętego ramienia.

Jeśli możesz trzymać głowę w komfortowej pozycji, nie masz problemu z widzeniem na różne dystanse. Przykładowo - możesz przenieść wzrok na komputer, a potem zmienić kierunek patrzenia i widzieć ostro rzeczy umieszczone blisko i daleko.

 

Naturalne widzenie bez przeskakiwania obrazu

Linie, które widać na szkłach dwuogniskowych i trzyogniskowych, to miejsca, w których nagle zmienia się siła soczewki. Gdy osoba nosząca szkła dwuogniskowe lub trzyogniskowe przenosi swój wzrok poniżej, lub powyżej linii, obraz nagle rusza się lub skacze.

Powoduje to dyskomfort, który dla jednych osób jest tylko nieco denerwujący, a u innych, powoduje mdłości.

Dodatkowo ograniczona ilość mocy soczewek w okularach dwuogniskowych i trzyogniskowych sprawia, że Twoja głębia ostrości jest ograniczona. Jeśli chcesz dokładnie widzieć, obiekty powinny znajdować się w pewnym zakresie odległości. Obiekty znajdujące się poza dystansem pokrywanym przez szkła dwuogniskowe i trzyogniskowe, są rozmyte.

Z drugiej strony, szkła progresywne oferują gładkie przejście mocy bez wyraźnej granicy, dzięki czemu można wyraźnie widzieć z każdej odległości. szkła progresywne oferują większą i naturalniejszą głębię ostrości, dzięki czemu nie pojawiają się żadne „przeskoki obrazu”.

Warto podkreślić to, że jeśli po raz pierwszy założysz okulary progresywne, zobaczysz delikatne rozmycie obrazu w dolnej części soczewek,  z prawej i lewej części strefy przejściowej i strefy do patrzenia do bliży. Jeśli ten problem się pojawi, najczęściej znika po tygodniu lub dwóch od rozpoczęcia noszenia nowej pary okularów. Jeśli to wrażenie nie będzie ustępowało, powiedz o nim swojemu optykowi. Zwykle rozwiązaniem jest zmiana szkieł progresywnych na nieco inne.

 

Pasują do wszystkich oprawek i stylu życia każdego z nas

Szkła progresywne mają ogromną przewagę nad dwuogniskowymi i trzyogniskowymi, dlatego są coraz bardziej popularne wśród osób cierpiących na prezbiopie, które noszą okulary.

Popyt na okulary progresywne jest tym wyższy, im starsza jest osoba. Ludzie w starszym wieku chcą wciąż dobrze widzieć i podobać się innym.

Duży popyt na okulary tego typu w ostatnich latach doprowadził do rozwoju wielu nowych technologii, usprawniających noszenie soczewek progresywnych. Są to na przykład:

Szersze strefy ostrego widzenia W pierwszych szkłach progresywnych, boczne pole widzenia w obszarze do pracy z komputerem i czytania, było nieco ograniczone. Z tego powodu, ludzie noszący okulary musieli wykonywać niewielkie ruchy głową, by utrzymać obiekt bezpośrednio przed nosem. Tylko to pozwalało na ostre widzenie.

W szkłach progresywnych sprzedawanych dzisiaj strefa wykorzystywana podczas pracy z komputerem oraz czytania, jest znacznie większa. Użytkownicy komputerów wykorzystują soczewki zaprojektowane w specjalny sposób, w których jeszcze bardziej powiększono tę strefę, uzyskania maksymalnego komfortu.

 

Więcej komfortu dla aktywnych osób

W pierwszych szkłach progresywnych użytkownicy zauważali delikatne rozmycie obrazu i inne błędy, które powodowały uczucie poruszania lub „pływania” obrazu, gdy szybko ruszali głową.

Dzisiejsze szkła progresywne oferują lepsze właściwości optyczne i mniejsze aberracje boczne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez aktywne osoby. Niektóre z nowoczesnych rodzajów szkieł progresywnych tworzy się w tej samej technologii analizy czoła fali, jak ta wykorzystywana w chirurgi LASIK. Pozwala to uzyskać idealną wydajność optyczną soczewki i szerokie pole widzenia.

Kompatybilność z mniejszymi oprawkami 

We wczesnych okularach progresywnych, zmiana mocy soczewki wymagała stosunkowo dużego obszaru. Z tego powodu, można było je zastosować jedynie w większych oprawkach.

Dziś, większość szkieł progresywnych ma kompaktowy design, dzięki czemu można je zastosować także w niewielkich oprawkach. Dzięki temu, osoby noszące okulary, które mają mniejsze twarze lub ktokolwiek, kto chce nosić niewielkie, modne oprawki, może cieszyć się zaletami szkieł progresywnych.

 

Gwarancja łatwej adaptacji

Adaptacja do szkieł Varilux® jest bardzo łatwa. Jak przy każdej zmianie – na przykład przy zakupie nowego samochodu – jest potrzebny krótki okres, żeby przyzwyczaić się do Twoich nowych soczewek. Ostatecznie będziesz bardziej zadowolony niż wcześniej, kiedy nie nosiłeś szkieł progresywnych Varilux®. Jeśli jednak nie będziesz odczuwać komfortu widzenia, pomożemy Ci i jeśli to będzie koniecznie, wymienimy Twoje szkła nieodpłatnie na inne. 

Gdańsk

ul. Romana Dmowskiego 16
tel.: 58 341 48 71

Godziny otwarcia

Pn. - Pt.: 10.00 - 18.00
Sobota: Nieczynne

Pokaż na mapie

Pruszcz Gdański

ul. Wojciecha Kossaka 8/1
tel.: 58 682 37 18

Godziny otwarcia

Pn. - Pt.: 9.00 - 18.00
Sobota: 11.00 - 14.00