VARILUX – SZKŁA PROGRESYWNE NR 1 NA ŚWIECIE

VARILUX X SERIES 

Varilux® X to rewolucyjne szkła progresywne, które zapewnią Ci płynne przejścia mocy i wyraźne widzenie na każdą odległość. Varilux® X znacząco redukują konieczność poruszania głową, dzięki czemu nie musisz szukać punktu wyraźnego widzenia.

100% satysfakcji lub bezpłatna wymiana. 

PROMOCJA ! 

Kup okulary ze szkłami progresywnymi Varilux X, a drugą parę szkieł Varilux X o wartości 2674 zł otrzymasz GRATIS !

Cena: 2674 zł 1899 zł lub 20 rat x 94,95 zł (RRSO 0%)

Dostępne także na raty 0% – bez odsetek, prowizji i ukrytych kosztów

30 DNI NA TESTOWANIE Z OPCJĄ BEZPŁATNEJ WYMIANY

Adaptacja do okularów progresywnych jest bardzo łatwa. Jak przy każdej zmianie – na przykład przy zakupie nowego samochodu – jest potrzebny krótki okres, żeby przyzwyczaić się do Twoich nowych okularów. Ostatecznie będziesz bardziej zadowolony niż wcześniej, kiedy nie nosiłeś okularów progresywnych. Jeśli jednak nie będziesz odczuwać komfortu widzenia, pomożemy Ci i jeśli to będzie koniecznie, wymienimy Twoje szkła nieodpłatnie na inne.

100 % satysfakcji lub wymiana !

MITY NA TEMAT OKULARÓW PROGRESYWNYCH

MIT #1

Przyzwyczajenie się do okularów progresywnych jest bardzo trudne.

MIT #2

Prowadzenie samochodu w okularach progresywnych sprawia problemy.

MIT #3

Chodzenie po schodach w okularach progresywnych to sztuka cyrkowa.

MIT #4

Praca przy komputerze w okularach progresywnych to wyzwanie.

MIT #5

W okularach progresywnych źle się czyta.

Mity na temat okularów progresywnych

MIT #1

Przyzwyczajenie się do okularów progresywnych jest bardzo trudne.

MIT #2

Prowadzenie samochodu w okularach progresywnych sprawia problemy.

MIT #3

Chodzenie po schodach w okularach progresywnych to sztuka cyrkowa.

MIT #4

Praca przy komputerze w okularach progresywnych to wyzwanie.

MIT #5

W okularach progresywnych źle się czyta.

OKULARY ZE SZKŁAMI PROGRESYWNYMI VARILUX TO:

Naturalne widzenie bez przeskakiwania obrazu

Linie, które widać na soczewkach dwuogniskowych, to miejsca, w których nagle zmienia się siła soczewki. Gdy osoba nosząca soczewki dwuogniskowe przenosi swój wzrok poniżej, lub powyżej linii, obraz nagle rusza się lub skacze.

Powoduje to dyskomfort, który dla jednych osób jest tylko nieco denerwujący, a u innych, powoduje mdłości.

Dodatkowo ograniczona ilość mocy soczewek w okularach dwuogniskowych sprawia, że Twoja głębia ostrości jest ograniczona. Jeśli chcesz dokładnie widzieć, obiekty powinny znajdować się w pewnym zakresie odległości. Obiekty znajdujące się poza dystansem pokrywanym przez soczewki dwuogniskowe są rozmyte.

Z drugiej strony, soczewki progresywne oferują gładkie przejście mocy bez wyraźnej granicy, dzięki czemu można wyraźnie widzieć z każdej odległości. Soczewki progresywne oferują większą i naturalniejszą głębię ostrości, dzięki czemu nie pojawiają się żadne „przeskoki obrazu”.

Warto podkreślić to, że jeśli po raz pierwszy założysz soczewki progresywne, zobaczysz delikatne rozmycie obrazu w dolnej części soczewek, z prawej i lewej części strefy przejściowej i strefy do patrzenia do bliży. Jeśli ten problem się pojawi, najczęściej znika po tygodniu lub dwóch od rozpoczęcia noszenia nowej pary okularów. Jeśli to wrażenie nie będzie ustępowało, powiedz o nim swojemu optykowi. Zwykle rozwiązaniem jest zmiana soczewek progresywnych na nieco inne.

Soczewki progresywne pasują do wszystkich oprawek i stylu życia każdego z nas

Soczewki progresywne mają ogromną przewagę nad soczewkami dwuogniskowymi i trzyogniskowymi, dlatego są coraz bardziej popularne wśród osób cierpiących na starowzroczność, które noszą okulary.

Popyt na soczewki progresywne jest tym wyższy, im starsza jest osoba. Ludzie w starszym wieku chcą wciąż dobrze widzieć i podobać się innym.

Duży popyt na okulary tego typu w ostatnich latach doprowadził do rozwoju wielu nowych technologii, usprawniających noszenie soczewek progresywnych. Są to na przykład:

Szersze strefy ostrego widzenia W pierwszych soczewkach progresywnych, boczne pole widzenia w obszarze do pracy z komputerem i czytania, było nieco ograniczone. Z tego powodu, ludzie noszący okulary musieli wykonywać niewielkie ruchy głową, by utrzymać obiekt bezpośrednio przed nosem. Tylko to pozwalało na ostre widzenie.

W soczewkach progresywnych sprzedawanych dzisiaj strefa wykorzystywana podczas pracy z komputerem oraz czytania, jest znacznie większa. Użytkownicy komputerów wykorzystują soczewki zaprojektowane w specjalny sposób, w których jeszcze bardziej powiększono tę strefę, uzyskania maksymalnego komfortu.

Więcej komfortu dla aktywnych osób
W pierwszych soczewkach progresywnych użytkownicy zauważali delikatne rozmycie obrazu i inne błędy, które powodowały uczucie poruszania lub „pływania” obrazu, gdy szybko ruszali głową.

Dzisiejsze soczewki progresywne oferują lepsze właściwości optyczne i mniejsze aberracje boczne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez aktywne osoby. Niektóre z nowoczesnych rodzajów soczewek progresywnych tworzy się w tej samej technologii analizy czoła fali, jak ta wykorzystywana w chirurgi LASIK. Pozwala to uzyskać idealną wydajność optyczną soczewki i szerokie pole widzenia.

Kompatybilność z mniejszymi oprawkami
We wczesnych soczewkach progresywnych, zmiana mocy soczewki wymagała stosunkowo dużego obszaru. Z tego powodu, można było je zastosować jedynie w większych oprawkach.

Dziś, większość soczewek progresywnych ma kompaktowy design, dzięki czemu można je zastosować także w niewielkich oprawkach. Dzięki temu, osoby noszące okulary, które mają mniejsze twarze lub ktokolwiek, kto chce nosić niewielkie, modne oprawki, może cieszyć się zaletami soczewek progresywnych.

Lepsze materiały, z których wykonuje się soczewki
Soczewki progresywne są obecnie produkowane z nowoczesnych materiałów, dzięki czemu są cieńsze, lżejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek. Soczewki wykonuje się z plastiku o wysokim współczynniku załamania światła, dzięki czemu mogą być o 50 procent cieńsze, od standardowych soczewek dwuogniskowych.

Aby okulary były bezpieczniejsze, wiele firm produkujących okulary progresywne, wykonuje je z poliwęglanów, które są lekkie i odporne na uderzenia.

Komfortowe widzenie w szerszym zakresie odległości

Soczewki dwuogniskowe mają tylko dwie moce – jedna z nich pozwala widzieć wyraźnie oddalone przedmioty, a druga te, które są blisko. Obiekty w pośredniej odległości, jak ekran komputera czy produkty na półkach w sklepie spożywczym, często są widziane niewyraźnie.

Osoby noszące takie soczewki, chcąc zobaczyć obiekty znajdujące się w pośredniej odległości, muszą kiwać głową do góry i w dół, sprawdzając, która cześć soczewki da wyraźniejszy obraz.

Korzystanie z takich soczewek przyczynia się do znacznie większego ryzyka pojawienia się syndromu widzenia komputerowego u osób, które często pracują przy komputerze. Osoby noszące soczewki dwuogniskowe muszą siedzieć bliżej ekranu i odchylać swoją głowę do tyłu, by lepiej widzieć dolną częścią soczewki. Nienaturalna postawa prowadzi do napięcia mięśni, bólów szyi i innych objawów syndromu widzenia komputerowego.

Patrzenie przez soczewki progresywne jest znacznie naturalniejsze i przypomina stan, przed pojawieniem się starowzroczności. W przeciwieństwie do soczewek dwuogniskowych, które mają dwie soczewki i trzyogniskowych, posiadających ich aż trzy, soczewki progresywne są prawdziwymi soczewkami multifokalnymi. Oferują one gładkie przejścia między mocami bez linii podziału, co pozwala na wygodne patrzenie z każdej odległości.

Gdy używasz soczewek progresywnych, nie musisz kiwać głową w górę i w dół i przyjmować niekomfortowych póz, by dokładnie widzieć ekran komputera i inne obiekty znajdujące się w odległości wyciągniętego ramienia.

Jeśli możesz trzymać głowę w komfortowej pozycji, nie masz problemu z widzeniem na różne dystanse. Przykładowo – możesz przenieść wzrok na komputer, a potem zmienić kierunek patrzenia i widzieć ostro rzeczy umieszczone blisko i daleko.

Najlepszy wybór dla osób, które chcą wyglądać młodo

Nikt nie lubi chwalić się swoim wiekiem, zwłaszcza jeśli jest 40-latkiem i ma problem z czytaniem małych liter. Na szczęście, dzisiejsze okulary progresywne sprawiają, że nie widać tego, że jesteś już w wieku, w którym używa się osobnych okularów do czytania.

Szkła progresywne, zwane także soczewkami dwuogniskowymi bez linii podziału, pozwalają Ci zachować młody wygląd. Ich zaletą jest to, że eliminują widoczną linię, charakterystyczną w soczewkach dwuogniskowych.

Brak linii podziału to tylko jedna z zalet takich soczewek. Dla wielu osób najważniejszą z nich jest zdolność do widzenia z każdej odległości, włączając w to czytanie z monitora komputera i z bliska np. gazet.