• Optyk Dmowskiego 1

Po 40. roku życia Twój wzrok się zmienia

Litery stają się zamazane, zwłaszcza gdy światło jest słabe. Aby móc czytać, musisz odsuwać tekst od oczu, wyciągając przed siebie ręce. Brzmi znajomo ? To zjawisko nosi nazwę prezbiopii i dotyka niemalże każdego około 40 roku życia.

Okulary progresywne to najlepsze rozwiązanie

Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym na świecie sposobem korekcji prezbiopii są okulary progresywne, oferujące płynne, bardzo łagodne przejście pomiędzy mocą korekcyjną do dali, a mocą do bliży. Mówiąc prościej, to trochę tak jakby połączyć dwie soczewki ( do dali i bliży ) w jednej, umożliwiając tym samym ostre widzenie na każdą odległość, przy czym miejsce tego połączenia jest niewidoczne.

Dlaczego okulary progresywne ?

 

Okulary progresywne - najlepszy wybór dla osób, które chcą wyglądać młodo

Nikt nie lubi chwalić się swoim wiekiem, zwłaszcza jeśli jest 40-latkiem i ma problem z czytaniem małych liter. Na szczęście, dzisiejsze okulary progresywne sprawiają, że nie widać tego, że jesteś już w wieku, w którym używa się okularów do czytania.

Szkła progresywne, zwane także szkłami dwuogniskowymi bez linii podziału, pozwalają Ci zachować młody wygląd. Ich zaletą jest to, że eliminują widoczną linię, charakterystyczną w szkłach dwuogniskowych.

Brak linii podziału to tylko jedna z zalet takich szkieł. Dla wielu osób najważniejszą z nich jest zdolność do widzenia na każdą odległość, włączając w to czytanie z monitora komputera i z bliska.

Bardziej komfortowe widzenie, niż w okularach dwuogniskowych.

Szkła dwuogniskowe mają tylko dwie moce - jedna z nich pozwala widzieć wyraźnie oddalone przedmioty, a druga te, które są blisko. Obiekty w pośredniej odległości, jak ekran komputera czy produkty na półkach w sklepie spożywczym, często są widziane niewyraźnie.

Osoby noszące takie szkła, chcąc zobaczyć obiekty znajdujące się w pośredniej odległości, muszą kiwać głową do góry i w dół, sprawdzając, która cześć soczewki da wyraźniejszy obraz.

Korzystanie z takich szkieł przyczynia się do znacznie większego ryzyka pojawienia się syndromu widzenia komputerowego u osób, które często pracują przy komputerze. Osoby noszące szkła dwuogniskowe muszą siedzieć bliżej ekranu i odchylać swoją głowę do tyłu, by lepiej widzieć dolną częścią szkła. Nienaturalna postawa prowadzi do napięcia mięśni, bólów szyi i innych objawów syndromu widzenia komputerowego.

Patrzenie przez szkła progresywne jest znacznie naturalniejsze i przypomina stan, przed pojawieniem się prezbiopii. W przeciwieństwie do szkieł dwuogniskowych, które mają dwie soczewki, szkła progresywne są prawdziwymi soczewkami multifokalnymi. Oferują one gładkie przejścia między mocami bez linii podziału, co pozwala na wygodne patrzenie z każdej odległości.

Gdy używasz szkieł progresywnych, nie musisz kiwać głową w górę i w dół i przyjmować niekomfortowych póz, by dokładnie widzieć ekran komputera i inne obiekty znajdujące się w odległości wyciągniętego ramienia.

Jeśli możesz trzymać głowę w komfortowej pozycji, nie masz problemu z widzeniem na różne dystanse. Przykładowo - możesz przenieść wzrok na komputer, a potem zmienić kierunek patrzenia i widzieć ostro rzeczy umieszczone blisko i daleko.

 

Naturalne widzenie bez przeskakiwania obrazu

Linie, które widać na szkłach dwuogniskowych, to miejsca, w których nagle zmienia się siła soczewki. Gdy osoba nosząca szkła dwuogniskowe przenosi swój wzrok poniżej, lub powyżej linii, obraz nagle rusza się lub skacze.

Powoduje to dyskomfort, który dla jednych osób jest tylko nieco denerwujący, a u innych, powoduje mdłości.

Dodatkowo ograniczona ilość mocy soczewek w okularach dwuogniskowych sprawia, że Twoja głębia ostrości jest ograniczona. Jeśli chcesz dokładnie widzieć, obiekty powinny znajdować się w pewnym zakresie odległości. Obiekty znajdujące się poza dystansem pokrywanym przez szkła dwuogniskowe, są rozmyte.

Z drugiej strony, szkła progresywne oferują gładkie przejście mocy bez wyraźnej granicy, dzięki czemu można wyraźnie widzieć z każdej odległości. szkła progresywne oferują większą i naturalniejszą głębię ostrości, dzięki czemu nie pojawiają się żadne „przeskoki obrazu”.

 

Pasują do wszystkich oprawek i stylu życia każdego z nas

Szkła progresywne mają ogromną przewagę nad dwuogniskowymi, dlatego są coraz bardziej popularne wśród osób cierpiących na prezbiopie, które noszą okulary.

Popyt na okulary progresywne jest tym wyższy, im starsza jest osoba. Ludzie w starszym wieku chcą wciąż dobrze widzieć i podobać się innym.

Duży popyt na okulary tego typu w ostatnich latach doprowadził do rozwoju wielu nowych technologii, usprawniających noszenie soczewek progresywnych. Są to na przykład:

Szersze strefy ostrego widzenia. W pierwszych szkłach progresywnych, boczne pole widzenia w obszarze do pracy z komputerem i czytania, było nieco ograniczone. Z tego powodu, ludzie noszący okulary musieli wykonywać niewielkie ruchy głową, by utrzymać obiekt bezpośrednio przed nosem. Tylko to pozwalało na ostre widzenie.

W szkłach progresywnych sprzedawanych dzisiaj strefa wykorzystywana podczas pracy z komputerem oraz czytania, jest znacznie większa. Użytkownicy komputerów wykorzystują soczewki zaprojektowane w specjalny sposób, w których jeszcze bardziej powiększono tę strefę, uzyskania maksymalnego komfortu.

 

Więcej komfortu dla aktywnych osób

W pierwszych szkłach progresywnych użytkownicy zauważali delikatne rozmycie obrazu i inne błędy, które powodowały uczucie poruszania lub „pływania” obrazu, gdy szybko ruszali głową.

Dzisiejsze szkła progresywne oferują lepsze właściwości optyczne i mniejsze aberracje boczne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez aktywne osoby. Niektóre z nowoczesnych rodzajów szkieł progresywnych tworzy się w tej samej technologii analizy czoła fali, jak ta wykorzystywana w chirurgi LASIK. Pozwala to uzyskać idealną wydajność optyczną soczewki i szerokie pole widzenia.

Kompatybilność z mniejszymi oprawkami 

We wczesnych okularach progresywnych, zmiana mocy soczewki wymagała stosunkowo dużego obszaru. Z tego powodu, można było je zastosować jedynie w większych oprawkach.

Dziś, większość szkieł progresywnych ma kompaktowy design, dzięki czemu można je zastosować także w niewielkich oprawkach. Dzięki temu, osoby noszące okulary, które mają mniejsze twarze lub ktokolwiek, kto chce nosić niewielkie, modne oprawki, może cieszyć się zaletami szkieł progresywnych.

 

Dlaczego powinieneś zamówić je właśnie u nas ?

 

Twoje zadowolenie to dla nas priorytet

20 lat doświadczenia, ciągle doskonalenie umięjętności oraz wiedzy naszego personelu, sprawiają, że 96% klientów, którzy decydują się na zakup u nas swoich pierwszych okularów progresywnych jest zadowolona z dokonanego wyboru i nie wyobraża sobie powrotu do zwykłych okularów jednoogniskowych lub dwuogniskowych.

Pokochaj albo zmień

Adaptacja do okularów progresywnych jest bardzo łatwa. Jak przy każdej zmianie – na przykład przy zakupie nowego samochodu – jest potrzebny krótki okres, żeby przyzwyczaić się do Twoich nowych soczewek. Ostatecznie będziesz bardziej zadowolony niż wcześniej, kiedy nie nosiłeś okularów progresywnych. Jeśli jednak nie będziesz odczuwać komfortu widzenia, pomożemy Ci i jeśli to będzie koniecznie, wymienimy Twoje szkła nieodpłatnie na inne.

Będą skrojone jak najlepszy garnitur

Współpracujemy z największymi, najbardziej renomowanymi producentami szkieł progresywnych na świecie. Dlatego możemy zaproponować Tobie najlepsze rozwiązania, uwzględniające Twój styl życia, indywidualne wymagania oraz dostosowane do budżetu jakim dysponujesz.

Bo w życiu liczą się szczegóły

Wybór odpowiednich szkieł oraz oprawek to tylko połowa sukcesu. Równie ważna jest precyzja wykonania, bo to właśnie ona często decyduję o komforcie noszenia okularów progresywnych.

Dzięki cyfrowemu pomiarowi parametrów oprawy oraz zapleczu wyposażonemu w najnowocześniejsze maszyny, Twoje okulary wykonamy z zegarmistrzowską precyzją

Nie kupujesz kota w worku

Teraz, dzięki nowatorskiemu symulatorowi widzenia w okularach progresywnych Nautilus, możesz na własne oczy przekonać jak wygodnym rozwiązaniem są okulary progresywne, porównać różne technologie i wybrać te soczewki, które najbardziej Ci odpowiadają

Jesteśmy dumnymi, złotymi specjalistami Varilux

Posiadamy 1 z 2 na Pomorzu międzynarodowych certyfikatów jakości Varilux w najwyższej kategorii: GOLD. Certyfikat ten przyznawany jest co roku przez firmę ESSILOR jako potwierdzenie najwyższego poziomu usług.

 

Dlatego już dziś dołącz do ponad 6000 zadowolonych klientów i doświadcz wyjątkowo ostrego widzenia, cokolwiek robisz.

 

Znajdź Salon