Okulary progresywne

Okulary progresywne Gdańsk to rozwiązanie dla osób, które czują, że ich wzrok znacznie się pogorszył. Jeśli zatem masz już 40 lat, Twoje oczy nie są w takim stanie jak kiedyś i pojawiły się problemy z widzeniem z bliska np. czytaniem książek, wiadomości w telefonie, to zapraszamy do nas. Okulista Pruszcz Gdański i Gdańsk pomoże Ci rozwiązać wszystkie problemy wynikające z pogorszenia wzroku. 

Dlaczego z wiekiem wzrok się pogarsza?

Pogorszenie wzroku wraz z wiekiem to naturalny proces zwany prezbiopią. Do najczęstszych objawów zjawiska zalicza się:

 • problemu z ostrością widzenia z bliska
 • gorsze widzenie przy słabszym oświetleniu,
 • zmęczenie oczu,
 • bóle głowy.

Jeżeli zauważysz u siebie podobne objawy, nie ma powodu do zmartwień, ale zacznij działać. Optyk Gdańsk ma dla Ciebie bardzo dobre i skuteczne rozwiązanie. Szkła progresywne Gdańsk, które zapewnią Ci komfortowe widzenie z bliska (gazety, książki), odległości pośrednich (komputer, nawigacja) oraz daleka (telewizor, jazda samochodem). To wszystko w jednej, wygodnej parze okularów. Znowu będziesz widział tak dobrze jak za młodych lat.

SZKŁA PROGRESYWNE NR 1 NA ŚWIECIE

Wynalezione w 1959 roku okularowe szkła progresywne Varilux® wprowadziły prawdziwą rewolucję dla osób po 40. roku życia, zapewniając im ostre i komfortowe widzenie z każdej odległości – nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Okulary ze szkłami progresywnymi Varilux® zmieniły życie milionów osób na całym świecie, stając się najczęściej wybieraną marką szkieł progresywnych na świecie.

W trosce o zdrowie naszych pacjentów korzystamy tylko z najlepszych metod leczenia. A w przypadku komfortowego widzenia niezależnie od okoliczności oferujemy szkła progresywne Gdańsk marki Varilux®.

60 DNI NA TESTOWANIE Z OPCJĄ WYMIANY

Adaptacja do okularów progresywnych jest bardzo łatwa. Jak przy każdej zmianie – na przykład przy zakupie nowego samochodu – jest potrzebny krótki okres, żeby przyzwyczaić się do Twoich nowych okularów. Ostatecznie będziesz bardziej zadowolony niż wcześniej, kiedy nie nosiłeś okularów progresywnych. Jeśli jednak nie będziesz odczuwać komfortu widzenia, pomożemy Ci i jeśli to będzie koniecznie, wymienimy Twoje szkła nieodpłatnie na inne.

100% satysfakcji lub wymiana.

9 na 10 konsumentów jest przekonanych do szkieł progresywnych Varilux

Szkła progresywne varilux® w najlepszych cenach w trójmiescie

VARILUX® COMFORT MAX

Wspierane przez innowacyjną technologię Flex Optim szkła Varilux® Comfort Max maksymalnie zwiększają zakres kierunków i pozycji patrzenia, zapewniając jednocześnie całodzienny komfort widzenia.

Cechy:

 • Wyraźne widzenie na każdą odległość.
 • Szerokie pole czytania.
 • Zwiększona swoboda poruszania się.
 • Łatwa adaptacja.

Cena: 2358** 1190 zł / para lub 20 rat x 59,50 zł (RRSO 0%)

VARILUX® E SERIES

Wygoda widzenia dla osób prowadzących pracowity i aktywny tryb życia. Ciesz się ostrym widzeniem w pomieszczeniach i na zewnątrz, nawet w warunkach słabego oświetlenia.

Cechy:

 • Wyraźne widzenie na każdą odległość, nawet w warunkach słabego oświetlenia.
 • Szerokie pole czytania.
 • Widzenie bez wysiłku nawet w ruchu.
 • Płynne przejście od dali do bliży i na odwrót.
 • Łatwa adaptacja

Cena: 2596** 1590 zł / para lub 20 rat x 79,50 zł (RRSO 0%)

Dodatkowo GRATIS:

Druga para szkieł progresywnych Varilux E Series.

VARILUX® X SERIES

Varilux® X to rewolucyjne szkła progresywne, które zapewnią Ci płynne przejścia mocy i wyraźne widzenie na każdą odległość. Znacząco redukują konieczność poruszania głową

Cechy:

 • Szersze pole widzenia bez względu na dystans.
 • Natychmiastowa ostrość wzroku na każdą odległość
 • Wyraźne widzenie nawet podczas aktywności ruchowej.
 • Pełna równowaga podczas przemieszczania się.
 • Maksymalna personalizacja widzenia w bliży.
 • Bardzo łatwa adaptacja.

Cena: 3166** 2090 zł / para lub 20 rat x 104,50 zł (RRSO 0%)

Dodatkowo GRATIS:

Druga para szkieł progresywnych Varilux X Series.

2 letnie ubezpiecznie od zniszczenia szkieł.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług

Masz pytania, chcesz się umówić na badanie ?

Skontaktuj się z nami.

 

(Kliknij, aby połączyć)

58 682 37 18

(Kliknij, aby połączyć)

** Ceny katalogowe Essilor.

***  Badania globalne przeprowadzone w latach 2009-2017 na 1903 użytkownikach (n=18 badań).

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Producentem reklamowanych soczewek korekcyjnych jest Essilor International (przedstawiciel: Essilor Polonia Sp.z o.o.)

Jak dbamy o wzrok pacjentów?

Zanim dobierzesz okulary korekcyjne Gdańsk, konieczne będzie spotkanie ze specjalistą. Na wstępie przeprowadzamy wywiad lekarski, który pozwoli ustalić objawy pogorszenia się wzroku. Następnie przechodzimy do zaawansowanych analiz medycznych. U nas wykonasz dokładne badanie dna oka Gdańsk. To właśnie na tej podstawie ustalimy, jakie szkła progresywne będą Ci potrzebne. 

Później następuje ta przyjemniejsza część wizyty – wybierasz oprawki. Aby spełnić wymagania wszystkich pacjentów, prezentujemy najmodniejsze modele damskie i męskie. To wszystko wystarczy, by każdy otrzymał idealnie dobrane soczewki kontaktowe Gdańsk i okulary progresywne Pruszcz Gdański.

Zapraszamy do zapoznania się z gamą szkieł progresywnych Varilux® oraz naszymi promocyjnymi cenami. W trosce o Twoje oczy zapewniamy najlepsze szkła, które poprawią Twój komfort życia.

Linie, które widać na soczewkach dwuogniskowych, to miejsca, w których nagle zmienia się siła soczewki. Gdy osoba nosząca soczewki dwuogniskowe przenosi swój wzrok poniżej, lub powyżej linii, obraz nagle rusza się lub skacze.

Powoduje to dyskomfort, który dla jednych osób jest tylko nieco denerwujący, a u innych, powoduje mdłości.

Dodatkowo ograniczona ilość mocy soczewek w okularach dwuogniskowych sprawia, że Twoja głębia ostrości jest ograniczona. Jeśli chcesz dokładnie widzieć, obiekty powinny znajdować się w pewnym zakresie odległości. Obiekty znajdujące się poza dystansem pokrywanym przez soczewki dwuogniskowe są rozmyte.

Z drugiej strony, soczewki progresywne oferują gładkie przejście mocy bez wyraźnej granicy, dzięki czemu można wyraźnie widzieć z każdej odległości. Soczewki progresywne oferują większą i naturalniejszą głębię ostrości, dzięki czemu nie pojawiają się żadne „przeskoki obrazu”.

Warto podkreślić to, że jeśli po raz pierwszy założysz soczewki progresywne, zobaczysz delikatne rozmycie obrazu w dolnej części soczewek, z prawej i lewej części strefy przejściowej i strefy do patrzenia do bliży. Jeśli ten problem się pojawi, najczęściej znika po tygodniu lub dwóch od rozpoczęcia noszenia nowej pary okularów. Jeśli to wrażenie nie będzie ustępowało, powiedz o nim swojemu optykowi. Zwykle rozwiązaniem jest zmiana soczewek progresywnych na nieco inne.

Soczewki progresywne pasują do wszystkich oprawek i stylu życia każdego z nas

Soczewki progresywne mają ogromną przewagę nad soczewkami dwuogniskowymi i trzyogniskowymi, dlatego są coraz bardziej popularne wśród osób cierpiących na starowzroczność, które noszą okulary.

Popyt na soczewki progresywne jest tym wyższy, im starsza jest osoba. Ludzie w starszym wieku chcą wciąż dobrze widzieć i podobać się innym.

Duży popyt na okulary tego typu w ostatnich latach doprowadził do rozwoju wielu nowych technologii, usprawniających noszenie soczewek progresywnych. Są to na przykład:

Szersze strefy ostrego widzenia W pierwszych soczewkach progresywnych, boczne pole widzenia w obszarze do pracy z komputerem i czytania, było nieco ograniczone. Z tego powodu, ludzie noszący okulary musieli wykonywać niewielkie ruchy głową, by utrzymać obiekt bezpośrednio przed nosem. Tylko to pozwalało na ostre widzenie.

W soczewkach progresywnych sprzedawanych dzisiaj strefa wykorzystywana podczas pracy z komputerem oraz czytania, jest znacznie większa. Użytkownicy komputerów wykorzystują soczewki zaprojektowane w specjalny sposób, w których jeszcze bardziej powiększono tę strefę, uzyskania maksymalnego komfortu.

Więcej komfortu dla aktywnych osób
W pierwszych soczewkach progresywnych użytkownicy zauważali delikatne rozmycie obrazu i inne błędy, które powodowały uczucie poruszania lub „pływania” obrazu, gdy szybko ruszali głową.

Dzisiejsze soczewki progresywne oferują lepsze właściwości optyczne i mniejsze aberracje boczne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez aktywne osoby. Niektóre z nowoczesnych rodzajów soczewek progresywnych tworzy się w tej samej technologii analizy czoła fali, jak ta wykorzystywana w chirurgi LASIK. Pozwala to uzyskać idealną wydajność optyczną soczewki i szerokie pole widzenia.

Kompatybilność z mniejszymi oprawkami
We wczesnych soczewkach progresywnych, zmiana mocy soczewki wymagała stosunkowo dużego obszaru. Z tego powodu, można było je zastosować jedynie w większych oprawkach.

Dziś, większość soczewek progresywnych ma kompaktowy design, dzięki czemu można je zastosować także w niewielkich oprawkach. Dzięki temu, osoby noszące okulary, które mają mniejsze twarze lub ktokolwiek, kto chce nosić niewielkie, modne oprawki, może cieszyć się zaletami soczewek progresywnych.

Lepsze materiały, z których wykonuje się soczewki
Soczewki progresywne są obecnie produkowane z nowoczesnych materiałów, dzięki czemu są cieńsze, lżejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek. Soczewki wykonuje się z plastiku o wysokim współczynniku załamania światła, dzięki czemu mogą być o 50 procent cieńsze, od standardowych soczewek dwuogniskowych.

Aby okulary były bezpieczniejsze, wiele firm produkujących okulary progresywne, wykonuje je z poliwęglanów, które są lekkie i odporne na uderzenia.

Soczewki dwuogniskowe mają tylko dwie moce – jedna z nich pozwala widzieć wyraźnie oddalone przedmioty, a druga te, które są blisko. Obiekty w pośredniej odległości, jak ekran komputera czy produkty na półkach w sklepie spożywczym, często są widziane niewyraźnie.

Osoby noszące takie soczewki, chcąc zobaczyć obiekty znajdujące się w pośredniej odległości, muszą kiwać głową do góry i w dół, sprawdzając, która cześć soczewki da wyraźniejszy obraz.

Korzystanie z takich soczewek przyczynia się do znacznie większego ryzyka pojawienia się syndromu widzenia komputerowego u osób, które często pracują przy komputerze. Osoby noszące soczewki dwuogniskowe muszą siedzieć bliżej ekranu i odchylać swoją głowę do tyłu, by lepiej widzieć dolną częścią soczewki. Nienaturalna postawa prowadzi do napięcia mięśni, bólów szyi i innych objawów syndromu widzenia komputerowego.

Patrzenie przez soczewki progresywne jest znacznie naturalniejsze i przypomina stan, przed pojawieniem się starowzroczności. W przeciwieństwie do soczewek dwuogniskowych, które mają dwie soczewki i trzyogniskowych, posiadających ich aż trzy, soczewki progresywne są prawdziwymi soczewkami multifokalnymi. Oferują one gładkie przejścia między mocami bez linii podziału, co pozwala na wygodne patrzenie z każdej odległości.

Gdy używasz soczewek progresywnych, nie musisz kiwać głową w górę i w dół i przyjmować niekomfortowych póz, by dokładnie widzieć ekran komputera i inne obiekty znajdujące się w odległości wyciągniętego ramienia.

Jeśli możesz trzymać głowę w komfortowej pozycji, nie masz problemu z widzeniem na różne dystanse. Przykładowo – możesz przenieść wzrok na komputer, a potem zmienić kierunek patrzenia i widzieć ostro rzeczy umieszczone blisko i daleko.

Nikt nie lubi chwalić się swoim wiekiem, zwłaszcza jeśli jest 40-latkiem i ma problem z czytaniem małych liter. Na szczęście, dzisiejsze okulary progresywne sprawiają, że nie widać tego, że jesteś już w wieku, w którym używa się osobnych okularów do czytania.

Szkła progresywne, zwane także soczewkami dwuogniskowymi bez linii podziału, pozwalają Ci zachować młody wygląd. Ich zaletą jest to, że eliminują widoczną linię, charakterystyczną w soczewkach dwuogniskowych.

Brak linii podziału to tylko jedna z zalet takich soczewek. Dla wielu osób najważniejszą z nich jest zdolność do widzenia z każdej odległości, włączając w to czytanie z monitora komputera i z bliska np. gazet.