Pomiar ciśnienia w oku Pruszcz Gdański

Exclusive RD salon optyczny Gdańsk zachęca do skorzystania z badań okulistycznych i optometrycznych. Pomiar ciśnienia w oku Pruszcz Gdański to szansa na wczesne wykrycie nieprawidłowej pracy narządu wzroku. Jest to badanie, które jest ważną częścią diagnostyki chorób oczu. Badanie ciśnienia oka pozwala wykryć na przykład jaskrę.

W naszym salonie skorzystasz również z innych badań i usług, które są ważną częścią profilaktyki. Diagnostyka chorób oczu Pruszcz Gdański przeprowadzana jest z użyciem nowoczesnych sprzętów, co pozwala znacznie skrócić czas badania i gwarantuje dokładne wyniki. Zapraszamy między innymi na:

Jeśli Twoje oczy są bardzo często zaczerwienione bez wyraźnego powodu, zaczerwienienie utrzymuje się dłużej niż jeden dzień lub w oku pojawia się wydzielina ropna, co wcześniej się nie zdarzało, są to sygnały, że warto odwiedzić specjalistę. Lekarz, przeprowadzając diagnostykę, będzie chciał wykonać bezinwazyjne badanie, które pozwoli sprawdzić, czy wartość ciśnienia oka nie przekracza norm.

Godziny przyjęć

LEK. MED. IWONA CHOMICZOKULISTA
Poniedziałek14.30 – 17.00
Środa 14.00 – 17.00
Piątek12.00 – 15.00
LEK. MED. MARIA DOBROWOLSKAOKULISTA
Wtorek12.30 – 17.00
IZABELA FRĄCKOWIAKOPTOMETRYSTA
Czwartek13.00 – 17.00

Cennik

Dobór szkieł okularowych ( dorośli )90 zł / BEZPŁATNE przy zakupie okularów. 
Dobór szkieł okularowych ( dzieci od 6 r.ż. )180 zł / 70 zł przy zakupie okularów.
Konsultacja okulistyczna (dno oka, ciśnienie, recepty etc.)
/ pełne badanie okulistyczne.
180 zł / 70 zł przy zakupie okularów.

Rejestracja telefoniczna

58 682 37 18


Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego Pruszcz Gdański – dlaczego się je przeprowadza?

Tonometria Pruszcz Gdański, czyli pomiar ciśnienia wewnątrz gałki ocznej, pozwala skontrolować równowagę między produkcją i ilością cieczy wodnistej a jej odpływem z oka. Nasze oko wypełnione jest cieczą, która odpowiada za prawidłowe napięcie, nawilżenie rogówki i soczewki, dzięki czemu zachowują one pewną krzywiznę i mogą realizować swoje zadanie, czyli przekształcać widziany przez nas obraz i dostarczać go do mózgu. Dzięki żyłom wodnym jest ona rozprowadzana po oku. Jeśli oko produkuje więcej cieczy, niż odprowadza, pojawiają się problemy i konieczny jest pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego. Badanie ciśnienia oka w Pruszczu Gdańskim pozwala wykryć nieprawidłowości i zapobiegać urazom oka, rozwojowi chorób i ogólnemu dyskomfortowi będącego efektem zbyt dużego ciśnienia w oku. Zachęcamy do skorzystania z usługi pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego w Pruszczu Gdańskim oraz konsultacji okulistycznej i optometrycznej.