Dobór oprawek okularowych

Generalnie rzecz ujmując, ludzie rozpoznają nas po wyglądzie, dlatego można powiedzieć, że okulary, które nosimy są częścią naszej tożsamości.

Okulary pozwalają nam wpłynąć na to w jaki sposób postrzegają nas inni, to okulary sprawiają, że wyglądasz na osobę inteligentną, lubiącą zabawę, młodą, o konserwatywnych przekonaniach czy też podążająca za modą.

CO OKULARY MÓWIĄ O TOBIE?

Poprzez okulary możesz wyrazić kim tak naprawdę jesteś lub stworzyć swój własny wizerunek. Najważniejsze to znaleźć oprawki, które będą pasować do Twojej osobowości i stylu życia.

Wybierając okulary, po pierwsze należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty swojego życia. Powinniśmy sobie odpowiedzieć na następujące pytania: „Do czego są Ci potrzebne okulary?”, „W jakich zajęciach bierzesz udział?” „Gdzie pracujesz?”

Większość ludzi potrzebuje kilku par okularów, gdyż nie każde okulary pasują do każdej okazji i stylizacji, podobnie zresztą sprawa wygląda z butami – nie założysz tych samych butów na przyjęcie koktajlowe, mecz siatkówki, na plażę i do biura.

Czy jesteś stale zajętym biznesmenem, osobą aktywnie uprawiającą sporty, zapracowaną mamą, emerytowanym seniorem czy studentem? Czy jesteś osobą kreatywną, na przykład artystą lub pisarzem? Czy może, jak większość ludzi jesteś osobą o zróżnicowanej osobowości, która prowadzi zwyczajny tryb życia, na który składają się różne zajęcia, zainteresowania?

Aby zawęzić pole swoich poszukiwań, zapoznaj się z tym jaki styl, kolor, materiał i rozmiar okularów proponują nasi eksperci osobom prowadzącym styl życia podobny do Twojego.

OKULARY DLA BIZNESMENA

Aby wzbudzić zaufanie większości klientów, jak i innych biznesmenów, zazwyczaj lepiej zdecydować się na klasyczny kształt i kolor oprawek. Jeśli chcesz okularami podkreślić swój wizerunek profesjonalisty, weź pod uwagę poniższe rady ekspertów:

– Wybierz oprawki o klasycznym owalnym lub prostokątnym kształcie lub o kształcie przypominającym migdał.

– Wybierz tradycyjny kolor oprawek taki jak złoty, srebrny, brązowy, szary bądź też czarny.

– Wybierając plastikowe oprawki, unikaj jaskrawych kolorów i nietypowych kształtów.

Dobrym wyborem są także oprawki tytanowe i metalowe, jak również okulary bez oprawek i na tzw. żyłkę

Mężczyznom, proponujemy oprawki srebrne, o kolorze gun-metal, brązowe i czarne, gdyż są to klasyczne kolory, które dobrze komponują się z garniturem biznesmena. Natomiast brązowe, złote, srebrne i czarne oprawki, jak również w kolorze burgundu i espresso powinny wybierać Panie. Klasyczne wzory przypominające ubarwienie żółwia także świetnie wpasowują się w biznesowy ubiór.

OKULARY DLA OSÓB KREATYWNYCH I OBEZNANYCH W ŚWIECIE MODY

Jeśli chcesz się dać poznać jako osoba kreatywna, świetnie orientująca się w świecie mody, wybierz nowatorskie okulary, na przykład o geometrycznym kształcie i grubych, dużych, plastikowych ramkach. Obecnie wiele oprawek metalowych może także pochwalić się innowacyjnym wyglądem.

Możesz także wybrać obecnie bardzo modne, duże okulary lub mniej pospolity kolor oprawek, jak na przykład niebieski, zielony czy fioletowy. Pozostają jeszcze różnokolorowe oprawki laminowane, jak również ramki z motywem kwiatowym czy też zwierzęcym.

Jeszcze innym znaczącym trendem w modzie w ostatnim czasie okazał się styl retro i vintage. Styl ten wzoruje się na kształtach oprawek z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, takich jak ogromne oprawki w kształcie kocich oczu czy też aviatory, jak również na stylu lat sześćdziesiątych.

OKULARY DLA STUDENTA

Nieważne czy studiujesz na kierunku technicznym, plastycznym, związanym z biznesem czy literaturę francuską, studia to czas kiedy kształtuje się Twoja tożsamość i styl.

Nie ogranicza Cię ani konserwatywny kod ubioru biurowego ani żaden inny, dlatego jeśli mowa o stylu okularów to masz pełną dowolność, która nie wyklucza przyciągających wzrok kolorów i kształtów. Oprawki o oryginalnym kształcie, w jasnych kolorach, jak również duże oprawki, oprawki o ciekawych szczegółach, jak i w kolorach laminatów z logo różnych marek i w różnych cenach czekają abyś to Ty po nie sięgnął.

Może interesuje Cię „sztywny”, styl retro? A może podoba Ci się kolorowa, nowoczesna oprawka? A może jednak odpowiada Ci styl poważnego intelektualisty? Nie bój się wyrazić samego siebie.

OKULARY DLA SENIORA

Każdy chce wyglądać młodo i modnie. Aby to osiągnąć, polecamy mężczyznom oprawki dające wrażenie uniesienia twarzy, jak na przykład prostokątne ramki z dolną krawędzią unoszącą się do góry, z kolei kobietom rekomendujemy delikatne oprawki w kształcie kocich oczu.

Pewne kolory także sprawiają, że wyglądamy młodziej. Mężczyznom, sugerujemy kolor gun metal, głębokie brązy i burgund zaś kobiety widzimy w jaśniejszych, bardziej błyszczących barwach.

Kobietom radzimy, aby unikały srebra, czarnego jak i innych ciemnych, smutnych kolorów podobnie zresztą jak projektanci fryzur, którzy także doradzają dojrzałym kobietom jasne kolory włosów.